@Max_Imum Bees ain't cheap. These are all ballpark numbers for TWO hives.
hives: $300
frame feeders: $30
bee packages: $400
garment: $40
1lb wax: $12
5lb sugar: $5
You also need a staple gun, wood glue, and a few hours to assemble the frames.
Building my own boxes (and purchasing just the frames) would have been cheaper but more time consuming.